Part Number: KS61067F
In Stock
Towing Mirrors
Not Confirmed to Fit
2006 Saturn Vue
Will this fit?
To see if this custom-fit item will work for you please tell us what vehicle you'll use it with.
zoom in icon
slider vertical icon
zoom out icon
Comment field cannot be left empty.
Name field cannot be left empty.
Error submitting comment. Please try again momentarily.
Product Images
Videos
Need help with installation?
Locate installers near me
  • All Info
  • Reviews (198)
  • Q & A (0)
  • Videos (1)
  • Photos
K Source Towing Mirrors - KS61067F
  • Full Replacement Mirror
  • Manual
  • Blind Spot Mirror
  • Extendable
  • Folding
  • Fits Passenger Side
  • Single Mirror
  • Custom Fit
  • K Source
Features:
  • Extendable towing mirror replaces the factory side-view mirror on your vehicle
    • No need for snap-on or strap-on mirrors that you constantly have to put on and take off
    • Pull mirror away from your vehicle to extend your line of sight
    • Push mirror back into place when you're not towing
  • Manual mirror face adjustment
  • Built-in spotter mirror reduces blind spots
  • Durable plastic housing with black finish
  • Custom fit for your vehicle
  • Simple, no-drill installation
    • Same footprint and mounting points as factory mirror
  • Passenger's-side mirror only
Specs:
  • Quantity: 1 mirror
  • Dual-mirror face dimensions: 11" tall x 7-1/2" wide
  • Distance from edge of mirror to vehicle:
    • Extended length: 21-1/2"
    • Retracted length: 18"
  • 90-Day warranty
K-Source Towing Mirror Dimensions
61067F KSource Custom Manual Towing Mirror - Telescoping - Black - Right Hand Side